XV Zlot Zabytkowych Pojazdów

 

W pierwszy weekend sierpnia w Miasteczku Galicyjskim wielkie ŚWIĘTO MOTORYZACJI!

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Stowarzyszeniem Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA zaprasza na „XV Zlot Zabytkowych Pojazdów”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów  zabytkowej, polskiej i zagranicznej motoryzacji!

Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia bieżącego roku. W pierwszym dniu Zlotu uczestnicy wezmą udział w rajdzie indywidualnym, wyznaczoną trasą z Miasteczka Galicyjskiego do Krynicy Zdroju. Na krynickim deptaku załogi zlotowe przywita Piotr Ryba Burmistrz Miasta Krynicy Zdroju, następnie kolumna wszystkich pojazdów wyruszy na teren partnera Zlotu – Ośrodka Słotwiny Arena, gdzie w godzinach popołudniowych, będzie można z bliska przyjrzeć się wszystkim modelom pojazdów uczestniczących w Zlocie.

W niedzielę 6 sierpnia w Miasteczku Galicyjskim na płycie rynku rozpocznie się prezentacja blisko 70 zabytkowych pojazdów. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale również mieszkańców regionu i turystów z całej Polski. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Maciej Wisławski – najbardziej utytułowany i najpopularniejszy polski pilot rajdowy. Sympatycy miniatur samochodów będą mogli obejrzeć specjalną wystawę prywatnej kolekcji modeli pojazdów retro Romana Jaskółki. Dla najmłodszych tradycyjnie „Strefa Małego Zlotowicza” z mnóstwem atrakcji. Wydarzeniu będzie towarzyszyć mieszanka muzyki bluesowo-rockowej w wykonaniu Macieja Kłeczka wraz z przyjaciółmi. Parada wszystkich załóg zlotowych wyruszy na  ulice Nowego Sącza i przejedzie ul. Lwowską, przez Rynek i Aleje Wolności, by ulicą Królowej Jadwigi i ulicą płk. W. Beliny-Prażmowskiego wrócić do Miasteczka na uroczyste zakończenie Zlotu.

PROGRAM XV ZLOTU ZABYTKOWYCH POJAZDÓW:

 5 sierpnia  2023 /dzień dla załóg

 KRYNICA ZDRÓJ

 09.30 – 12.00 rajd indywidualny pojazdów do Krynicy Zdroju

12.00 – 13.00 prezentacja pojazdów na deptaku głównym w Krynicy Zdroju

12.30     powitanie zlotowiczów przez Piotra Rybę – Burmistrza Krynicy Zdroju

 13.00    przejazd na teren Ośrodka Słotwiny Arena

 13.30 – 16:30 prezentacja pojazdów na parkingu Ośrodka  Słowiny Arena

 

6 sierpnia 2023

 

 MIASTECZKO GALICYJSKIE W NOWYM SĄCZU

10.00 – 15.00/15.30 – 18.00

 • prezentacja pojazdów na rynku w Miasteczku Galicyjskim;
 • konkursy dla publiczności;
 • Strefa Małego Zlotowicza (animacje dla dzieci malowanie twarzy, dmuchańce firmy BABYFUN; słodkości firmy  PANDALODA; Alpakowe Zoo El Salvador; „Zostań małym policjantem” – stoisko edukacyjne Miejskiej Komendy Policji w Nowym Sączu; stoisko edukacyjne Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu; kolorowanie farbami Volkswagena Transportera T4)

11.00    GOŚĆ SPECJALNY XV ZLOTU ZABYTKOWYCH POJAZDÓW – MACIEJ WISŁAWSKI

 11.00 – 15.30   koncert  zespołu pn. „MACIEJ KŁECZEK I PRZYJACIELE”  w pięciu odsłonach

12.00     otwarcie wystawy prywatnej kolekcji MODELI POJAZDÓW RETRO  Romana Jaskółki  (Galeria   Paszyńska)

15.00 – 15.30    KOROWÓD POJAZDÓW ULICAMI NOWEGO SĄCZA

16.00 – 16.30    PODSUMOWANIE XV ZLOTU ZABYTKOWYCH POJAZDÓW

 • ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów;
 • losowanie nagrody dla publiczności.

 

 

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW

Znawców i miłośników starych aut i motocykli, motoryzacyjnych majsterkowiczów, producentów części do pojazdów retro, zapraszamy do udziału w „XV Zlocie Zabytkowych Pojazdów”, który odbędzie się w dniach 5 – 6 sierpnia 2023r. Jest to wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne realizowane przez  Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Stowarzyszeniem Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA. W programie zaplanowano m.in. ekspozycje pojazdów na terenie Miasteczka Galicyjskiego, paradę ulicami Nowego Sącza oraz  rajd indywidualny. Imprezie towarzyszyć będą konkursy sprawnościowe i tematyczne dla uczestników zlotu i publiczności.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Biuro Zlotu:

tel. 18 444 35 70 / 785190726

e-mail: miasteczko@muzeum.sacz.pl

 

Informacje dla uczestników:

 1. W zlocie mogą wziąć udział wyłącznie pojazdy w stanie oryginalnym lub odrestaurowane do takiego stanu (unikatowe).
 2. Pojazd zgłoszony do udziału w Zlocie, musi być sprawny technicznie i posiadać ważną polisę ubezpieczeniową.

 

Opłata akredytacyjna:

 • osoba dorosła: 280,00 PLN
 • dziecko (4-12 lat): 140,00 PLN
 • dziecko do 4 lat: gratis

W ramach opłaty akredytacyjnej Organizator zapewnia:

 • pakiet startowy,
 • udział w wydarzeniach towarzyszących: rajd indywidualny trasą przez wyznaczone punkty kontrolne (ok. 60 km); parada zwartej kolumny zabytkowych pojazdów ulicami Nowego Sącza;  bilety wstępu do: Miasteczka Galicyjskiego, Sądeckiego Parku Etnograficznego, Muzeum Nikifora w Krynicy Zdroju oraz przejazd kolejka krzesełkową i zwiedzanie wieży widokowej w Słotwiny Arena,
 • wyżywienie (dzień I: obiad i kolacja, dzień II: śniadanie i obiad)

Organizator nie pokrywa kosztów przejazdów oraz kosztów zakwaterowania.

Uczestnikom zlotu proponujemy zakwaterowanie w Gościńcu Galicyjskim na terenie Miasteczka Galicyjskiego w cenie 120 zł /os.. Szczegóły rezerwacji w Burze Zlotu.

 

Zgłoszenia przyjmowane są od 01.05.2023 r. do 16.07.2023 r. na podstawie wypełnionej i przesłanej karty zgłoszenia oraz podpisanego regulaminu na adres e-mail: miasteczko@muzeum.sacz.pl.

Karta zgłoszenia on-line

Karta zgłoszenia (doc)

Karta zgłoszenia (pdf)

Regulamin

Po otrzymaniu karty zgłoszenia Organizator prześle POTWIERDZENIE UDZIAŁU W ZLOCIE, na podstawie którego uczestnik uiści opłatę akredytacyjną na konto Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, nr rachunku: 40 1500 1559 1215 5000 8864 0000 – tytułem XV ZLOT wraz z pełnymi danymi Firmy/osoby na którą należy wystawić fakturę.

 

Organizator:

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu – oddział Miasteczko Galicyjskie

Współorganizatorzy:

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu

Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA

Skip to content