Galicyjski Kiermasz Staroci

Jeśli cenisz dawne rzemiosło albo kochasz vintage, koniecznie odwiedź w niedzielę 25 lipca KIERMASZ STAROCI w Miasteczku Galicyjskim!

Zainspiruj się mnogością różności, jakie znaleźć można na naszym galicyjskim rynku. Rozsmakuj się w duchu poszukiwacza i odkrywaj nowe miejsca! Sprawdź nasz pomysł na rodzinny weekend w ostatnie dni babiego lata! i znajdź wymarzony przedmiot do swojego wnętrza…

Odwiedzenie kiermaszu staroci to interesująca forma spędzania czasu wolnego nie tylko dla miłośników antyków, ale również dla turystów i mieszkańców miasta i regionu.

Podobnie jak w poprzednich latach, chcąc zachować charakter organizowanego przez nas kiermaszu, zaproszenia kierujemy do osób zajmujących się sprzedażą antyków i różnego rodzaju staroci oraz lokalnych artystów i twórców ludowych.

Podczas kiermaszu odwiedzający nasze Miasteczko oprócz możliwości wzbogacenia się w  unikatowe przedmioty, będą mieli również okazję posłuchać muzyki w stylu etnojazz w wykonaniu zespołu ZORZA, w składzie:

Justyna Zawiślan – wokal, skrzypce,

Krzysztof Mysona – kontrabas,

Michał Kołodziej – piano.

AKCJA “II ŻYCIE KSIĄŻKI”
Wszystkich, którzy chcą przewietrzyć swoją biblioteczkę, zapraszamy do wzięcia udziału w wielkiej bezpłatnej wymianie książek! Przyjdź na Kiermasz Staroci w Miasteczku Galicyjskim i przynieś książki, które chcesz przekazać w dobre ręce, a w zamian zabierzesz inne ciekawe! Książki, które nie znajdą swojego właściciela, trafią do nowosądeckiej biblioteki.

Galicyjski Kiermasz Staroci w Miasteczku Galicyjskim to cykliczny projekt, wpisujący się w Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, którego celem jest prezentacja osobliwości życia codziennego z dawnych lat a zarazem integracja środowiska kolekcjonerów, koneserów staroci z różnych stron Polski.

Dodatkową formą, zainaugurowaną przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu w 2015 roku, jest akcja “II życie książki”. Jest to nie lada gratka dla miłośników literatury, którzy podczas Kiermaszu będą mieli wyjątkową okazję do bezpłatnej wymiany książek.

Skip to content