Galicyjski Kiermasz Staroci

 

GALICYJSKI KIERMASZ STAROCI już 16 lipca!

Nie zabraknie skarbów z dna szuflady, elementów dekoracyjnych z przeszłością oraz niepowtarzalnych bibelotów! Wszystkich miłośników antyków, porcelany, obrazów i biżuterii zapraszamy w godzinach 10.00 – 16.00 do Miasteczka Galicyjskiego!

 

Podczas kiermaszu będzie można posłuchać muzyki w wykonaniu Janusza Starczynowskiego
i Wojciecha Nędzy – czyli w dwóch słowach “Czarnego Misia”, którzy zaprezentują mieszankę muzycznej ekspresji, talentu i stylu w najlepszym wydaniu. Utwory „Czarnego Misia” opierają się na autorskich tekstach, które są opowieściami o własnych doświadczeniach i życiowych perypetiach. Są przewrotne, pełne życia i obserwacji. Występ zespołu będzie przeplatany słowem, humorem muzyków i interakcją z publicznością. Muzycy uprawiają klasyczny street – art, którego celem jest ciągłe poszukiwanie i obcowanie z ludźmi!

 Janusz Starczynowski – gitarzysta, wokalista, autor tekstów i muzyki. Założyciel zespołu Janusz Żywiec Acoustic Band. Jego muzyka trafia w każde gusta, nie zważając na wiek porywa swoją energią, zarówno koneserów jak i laików. To nie cukierkowe hity na pierwsze miejsca list przebojów, to muzyka alternatywna wielu różnych zderzeń stylów i historii poparta tekstem osadzonym na twardym gruncie rzeczywistości.

Wojtek Srakol Nędza – basista szukający inspiracji w różnych gatunkach muzycznych, od elektro-jazzu ,Hip -hop, Funk, czy muzykę filmową po szlachetne surowe gipsy – punkowe uliczne brzmienie. Uczestniczy w wielu projektach, takich jak: Al Mucha, Orkiestra Męska, Wszystkiego Dobrego, 4P Rekordy, Naftoro Band, Czarny Miś.

 

Zachęcamy do udziału w akcji “DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI”, która z roku na rok cieszy się co raz większym powodzeniem. Warto przejrzeć prywatną bibliotekę. Każdy z nas ma na półce tytuły, do których nie jest przywiązany – pochopne zakupy, nietrafione prezenty, pozycje już od dawna niemające nic wspólnego z zainteresowaniami i upodobaniami a także książki, które pojawiły się właściwie nie wiadomo skąd, dlatego proponujemy aby przynieść te publikacje w dniu kiermaszu i zamienić je na książki, których jeszcze nie czytaliście.

 

Wszystkich poszukiwaczy starych mebli, obrazów, porcelany, szkła, biżuterii czy bibelotów, zapraszamy 16 lipca, w godz. 10.00-16.00 do Miasteczka Galicyjskiego na KIERMASZ STAROCI.

Podobnie jak w poprzednich latach, chcąc zachować charakter organizowanego przez nas kiermaszu, zaproszenia kierujemy do osób zajmujących się sprzedażą antyków i różnego rodzaju staroci oraz lokalnych artystów i twórców ludowych.

Informujemy, że od dnia 16 czerwca do 12 lipca b.r. przyjmujemy  zgłoszenia uczestnictwa w GALICYJSKIM KIERMASZU STAROCI.

 

Podczas kiermaszu odwiedzający nasze Miasteczko oprócz możliwości wzbogacenia się w  unikatowe przedmioty, będą mieli również okazję posłuchać muzyki w stylu klasycznego street-art’u w wykonaniu zespołu CZARNY MIŚ, w składzie Janusz Starczynowski & Wojtek Nędza.

AKCJA “II ŻYCIE KSIĄŻKI”
Dodatkową formą, zainaugurowaną przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu w 2015 roku, jest akcja “II życie książki”. Wszystkich, którzy chcą przewietrzyć swoją biblioteczkę, zapraszamy do wzięcia udziału w wielkiej bezpłatnej wymianie książek!

Przyjdź na Kiermasz Staroci w Miasteczku Galicyjskim i przynieś książki, które chcesz przekazać w dobre ręce, a w zamian zabierzesz inne ciekawe! Książki, które nie znajdą swojego właściciela, trafią do nowosądeckiej biblioteki.

Galicyjski Kiermasz Staroci w Miasteczku Galicyjskim to cykliczny projekt, wpisujący się w Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, którego celem jest prezentacja osobliwości życia codziennego z dawnych lat a zarazem integracja środowiska kolekcjonerów, koneserów staroci z różnych stron Polski.

Skip to content