Warsztaty edukacyjne i lekcje muzealne w Miasteczku Galicyjskim

 
 
 
 • Uszyte marzenia  (NOWOŚĆ) – 25 zł/os.
  Kreatywne warsztaty szycia zabawek. Każdy uczestnik zajęć pozna kulisy tworzenia maskotek, uszyje kotka, pieska lub inna wybraną przez siebie formę. Odkryje nieznane dotąd pokłady własnej kreatywności, ozdabiając dostępnymi na warsztatach materiałami wykonaną przez siebie zabawkę.

   

 • Pleciony ornament  (NOWOŚĆ) – 25 zł/os.
  Ozdoba ścienna wykonana na bazie drewnianego koła, wyplatana z wielokolorowych włóczek i sznureczków, koronek oraz serwetek. Dekorowana sznurkami z koralikami oraz piórkami.
 • Zaplecione – 16 zł/os.
  Warsztaty, na których można wybrać jedną z metod wyplatania. Metoda wikliny papierowej – uczestnicy będą mogli wykonać samodzielnie papierowe rureczki, z których stworzą kolorową podkładkę pod kubek w formie domków galicyjskich. Metoda zaplatania sznurków – uczestnicy stworzą bransoletkę lub zakładkę do książki w formie makramowego listka.

   

 • Miasteczkowy Postcard – 16 zł/os.         
  Propozycja dla miłośników niebanalnych form – podczas warsztatów będzie można skomponować własny obraz z naturalnych materiałów takich jak drewno, siano, słoma, trawy, liście, ziarna, itd.. Będzie to cenna lekcja przyrody dla ciekawych świata dzieci i okazja do stworzenia oryginalnej ozdoby do domu, która wprowadzi niepowtarzalny klimat, a jej tworzenie to wielka przyjemność.

   

 • Sojowe – ZapachLove – 25 zł/os.            
  W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się dlaczego wyroby z wosku sojowego są bardziej ekologiczne niż z wosku parafinowego oraz wykonają pachnące zawieszki do ubrań, własnoręcznie zdobione.

   

 • Organiczne mydełka – 25 zł/os.
  Warsztaty pszczelarskie z własnoręcznie wykonanym mydełkiem z certyfikowanej bazy mydlarskiej z naturalnymi dodatkami takimi jak płatki owsiane, płatki suszonych kwiatów, kryształki miodowo-woskowe, pyłek pszczeli, kawa, cynamon. Kiedy mydełka tężeją uczestnicy nabędą wiedzę o życiu i roli pszczół i innych zapylaczy.
 • Pszczele ścieżki – 25 zł/os.
  Warsztaty z degustacją miodów i własnoręcznie wykonaną świecą. Zajęcia obejmują część teoretyczną, w której uczestnicy znajdą odpowiedzi na pytania jak powstaje miód, co łączy pszczołę i słonia, czy pszczoły robią perfumy, zabawę sprzętem pszczelarskim, zabawę w pszczele aktywności panujące w ulu oraz część praktyczną czyli samodzielne wykonanie świecy z woskowego plastra oraz degustację mniej znanych odmian miodów, ziołomiodów i produktów pszczelich.

   

 • Papier czerpany – 16 zł/os.           
  Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z dawną sztuką wytwarzania papieru. Każdy uczestnik samodzielnie wykona arkusz papieru czerpanego. Zajęcia są małą historią papiernictwa połączone z zabawą, aby uświadomić jak ważną rolę odgrywa papier.

   

 • Kolorowe niteczki, kolorowe sznureczki – 16 zł/os. 
  Warsztaty interaktywne kształtujące inwencję twórczą uczestników. Przy zastosowaniu materiałów pasmanteryjnych: włóczki, kolorowych sznureczków, cekinów, filcu, koronek czy szpilek z użyciem szydełka lub igły; uczestnicy będą mogli własnoręcznie wykonać biżuterię, kartki okolicznościowe, kompozycje kwiatowe, breloczki, zakładki do książek.

   

 • Ceramika artystyczna – 25 zł/os.               
  W ramach zajęć uczestnicy zapoznają się z gatunkami gliny, sposobami jej oczyszczania i przygotowania. Zapoznają się z technikami zdobienia. Prezentacja metod wypalania i suszenia naczyń, praktyczna nauka ręcznego modelowania prostych form.
 • Makramowe dekoracje – 25 zł/os.
  Warsztaty poświęcone sztuce wiązania sznurków, dzięki której można wyczarować oryginalne ozdoby na ścianę, kwietniki, abażury, biżuterię. Uczestnicy warsztatów nauczą się kilku podstawowych węzłów tworząc makatkę lub brelok. Makrama rozwija zdolności manualne uczestników i świetnie relaksuje.

   

 • Na szkle malowane – 25 zł/os.
  Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki i historię ludowego malarstwa na szkle. Ponadto każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć własny projekt obrazu, a następnie przenieść go na szybę. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji wzorniki i szablony z tradycyjnymi motywami ludowymi.


Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 18 444 35 70 lub adresem mailowym: kasamg@muzeum.sacz.pl

Skip to content