Jarmark Wielkanocny

Coroczna tradycja rynku w Miasteczku Galicyjskim.

 

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Wielkanocny,
który odbędzie się 14 kwietnia 2019 w godz.: 10.00 – 16.00
w Miasteczku Galicyjskim (Nowy Sącz, ul. Lwowska 226)

 

 

 

 

TRADYCYJNE SMAKI
Na Galicyjskim Jarmarku Wielkanocnym zagości moc pyszności. Na stoiskach znajdą Państwo wiejskie pieczywo i świąteczne wypieki, m.in. wielkanocne baby, zdobne babeczki, kuszące ciasta z bakaliami

Smakosze swojskich wędlin będą mogli nie tylko zakupić te przysmaki, ale także zobaczyć jak się je robi. Na rynku stanie bowiem tradycyjna wędzarnia, w której kiełbasom i szynkom nadaje się wyborny olchowy i jałowcowy aromat.

Na galicyjskim rynku będzie można się ogrzać tradycyjnym żurem wielkopostnym z białą kiełbasą (na zakwasie) czy skosztować postnego śledzia.

 

JARMARKOWE INSPIRACJE
Jarmark Wielkanocny to także ostanie dni na przedświąteczne zakupy i przygotowanie święconki. Będzie w czym przebierać! Ręcznie wykonane stroiki, pisanki i ozdoby wielkanocne, kosze wiklinowe, serwety i obrusy świąteczne, dla milusińskich maskotki-przytulanki, aniołki, drewniane zabawki oraz niebanalne upominki hand-made, które wprowadzą świąteczną i wiosenną aurę do naszych domów.

Święta Wielkanocne to czas wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych. Polacy wracają do tych starych, eleganckich form składania życzeń, a kartka jest miłą niespodzianką i ozdobą, która przez długi czas przypomina o tych, którzy ją nadali. Podczas Jarmarku będzie można kupić oryginalne kartki świąteczne, napisać na nich życzenia i wysłać, mając pewność, że dotrą do adresata przed Wielkanocą.

Serdecznie zapraszamy!!!
Jarmark Wielkanocny w Miasteczku Galicyjskim.
14 kwietnia 2019 r., godz. od 10:00 do 16:00.

 

Wystawców zamierzających wziąć udział w Jarmarku prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa: